Հրատապ աջակցությունից օգտվել չեն կարող՝
• պետական կամ համայնքային սեփականություն հանդիսացող տարածքներում ժամանակավոր բնակվող ընտանիքները,
• պետական աջակցությամբ հյուրանոցներում կամ հյուրատներում ժամանակավոր բնակվող ընտանիքները,
• ընտանիքները, որոնց անդամներից մեկը ՀՀ-ում ունի սեփականության կամ ընդհանուր համատեղ կամ ընդհանուր բաժնային սեփականության իրավունքով (50 տոկոս և ավելի մասնաբաժնով) պատկանող բնակության համար նախատեսված բնակելի անշարժ գույք։
Դիմելու ընթացակարգը կներկայացվի լրացուցիչ։
Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ և մինչև մարտի 21-ը Ձեր առաջարկ-դիտարկումներն ուղարկել e-draft իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական հարթակում՝ հետևյալ հղմամբ՝ https://www.e-draft.am/projects/8387
Նախագիծը կրկին արցախցիների կողմից միանշանակ չի ընդունվում, հերթական անգամ հաշվի չեն առնվում արցախցիների իրավունքները, սոցիալական հարթակներում իրենց մտահոգություններն են արտահայտում տեղահանված մեր հայրենակիցները։ Տեղահանությունից հետո ամեն ինչ կորցրած Արցախի ժողովուրդը առավել ծանր կացության առջեւ է կանգնած, հերթական անգամ ՀՀ Կառավարությունն առաջարկում է նախագիծ, որը խորացնելու է առանց այն էլ խորացված սոցիալական ճգնաժամը։ Արցախի ժողովուրդը պահանջում է շարունակել աջակցությունները՝ բոլորի համար, մինչեւ արցախցի յուրաքանչյուր ընտանիք իր սեփական տանիքն ունենա։